Kontakt:

 

tel: +48 604 512 411

email: annalassak29@gmail.com

Nasz Adres:

 

Suche 114

34-520 Poronin

Proudly created

www.ejanosik.pl

Proudly created with ejanosik.pl

logo
27 grudnia 2023
wędrówka po górach

Poronin to urokliwa miejscowość położona u podnóża Tatr, która przyciąga wielu turystów swoją malowniczą przyrodą i bogatą ofertą atrakcji. Podczas pobytu w jednym z licznych noclegów Poronin warto wybrać się na wycieczki po okolicy i odkryć jej największe skarby.

Wędrówki po Tatrzańskim Parku Narodowym

Tatrzański Park Narodowy to prawdziwy raj dla miłośników górskich wędrówek. Znajdujące się tu liczne szlaki turystyczne prowadzą przez malownicze doliny, lasy i górskie łąki, oferując niezapomniane widoki na panoramę Tatr. Warto wybrać się na spacer do Doliny Chochołowskiej, gdzie czeka na turystów urokliwe schronisko oraz tężnie solankowe. Dla bardziej zaawansowanych turystów polecamy wejście na szczyt Giewont lub Kasprowy Wierch. Po całodniowych wędrówkach warto wrócić do przytulnego noclegu w Poroninie i zregenerować siły na kolejne przygody.

Zakopane i okolice - kultura i rozrywka

Poronin to doskonała baza wypadowa do zwiedzania stolicy polskich Tatr - Zakopanego. Warto wybrać się tam na spacer po słynnej ulicy Krupówki, gdzie czekają liczne restauracje, kawiarnie oraz sklepy z regionalnymi pamiątkami. Nieopodal Krupówek znajduje się również Wielka Krokiew, gdzie odbywają się zawody w skokach narciarskich. Dla miłośników kultury polecamy odwiedzenie Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego, gdzie można poznać historię regionu oraz podziwiać bogactwo sztuki góralskiej. Po dniu pełnym wrażeń warto wrócić do swojego noclegu w Poroninie i odpocząć przed kolejnym dniem zwiedzania. W okolicach Poronina znajdują się także liczne termy i baseny termalne, które gwarantują relaks dla całej rodziny. Warto odwiedzić Termy Bukowina, gdzie czeka wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, takich jak baseny z hydromasażem, zjeżdżalnie czy sauny. Dla osób poszukujących bardziej kameralnego miejsca polecamy Termy Szaflary, które oferują relaksujące kąpiele w basenach z termalną wodą oraz możliwość skorzystania z licznych zabiegów spa. Po dniu pełnym relaksu warto powrócić do swojego noclegu w Poroninie i zaczerpnąć sił na kolejne dni pełne atrakcji.

Jakie są najpopularniejsze atrakcje turystyczne w okolicach Poronina?

facebook
facebook
logo